Jak založit blog

Založit blog na mujidol.cz je tak jednoduché. V prvním kroku klikněte na tlačítko: Založit účet a blog.
1) Registrace uživatele Vás provede k dalšímu kroku. V případě nesprávného vyplnění dané sekce budete vždy upozorněni. Vždy prosím dbejte na bezpečnost a vyplňujte neuhodnutelné heslo.
2) Potvrzení Vaší žádosti. Účet je založen. Pokračujte dále na službu Mujidol.

Pokud budete mít zájem, lze učet aktivovat i jako emailovou schránku na email.tiscali.cz nebo používat na Games.cz a diskusích
3) Klikněte na tlačítko Založit blog a pokračujte dalším krokem.
4) Pokud ve spodní sekci vyplníte jméno své oblíbené osobnosti, máte obrovskou šanci, že právě Váš blog bude dále propagován v kartě této osobnosti a stanete se součástí světa hvězd. Pokud samozřejmě nic nevyplníte, založíte si klasický blog a můžete využívat možnosti našeho blogovacího systému.
5) V této sekci si navolíte svůj výchozí skin Vašeho blogu. Pokud ovládáte HTML a CSS, můžete si skiny dále sami upravovat nebo vytvářet.
6) V dalším kroku Vám bude nabídnuta možnost napsat svůj první článek. Veškeré ikony redakčního systému Vám po najetí myši nabízejí popis své funkce. Po zveřejnění prvního článku se můžete prokliknout do svého blogu a můžete obdivovat výsledek své práce.
Budete mít hezčí blog?

Jak používat blog

Co je perex a na co slouží

Perex je úvodní část článku. Jakási upoutávka na článek. Máte k dispozici 3 způsoby použití:
  1. článek s perexem - rozdělíte oddělovačem článek na perex a "tělo". Ve výpisech článků je zobrazen pouze perex.
  2. články bez perexu - oddělovač není - zobrazí článek v detailu i ve výpisech stejně a úplně celý
  3. prázdný perex - vložením oddělovače na úplný začátek článku - ve výpisech zobrazí pouze titulek. Tělo článku je teprve po kliknutí na odkaz.


Vložení fotky do článku

Můžete nejprve nahrát fotografie a pak začít psát článek a fotografie jen vybrat z galerie nebo nahrát fotografie přímo během psaní článku. Fotografie lze vkládat přímo do článku nebo nastavit hlavní fotku článku. Ta je pak v různých velikostech podle situace použita jako součást článku.
Vložení fotky do článku


Volba hlavní fotky k články


Ankety

Můžete si založit vlastní ankety. K článku, kategorii a blogu lze nastavit různé ankety. Podle toho, kde se nachází návštěvník, tak se použije vhodná anketa. Pokud je v článku a článek má anketu, zobrazí se. Nemá-li článek anketu, ale je v kategorii s antetou, použije se ta. Není-li anketa ani u kategorie, ale je u blogu, použije se. Dále je možné povolit u ankety, aby si ji mohl dát na blog i někdo jiný. Napřiklad kamarád.


Chat

Jakou součást blogu si můžete v nastavení zapnout chat (ve výchozím nastavení je vypnutý). Jde o velmi jednoduchý chat bez jakékoliv registrace, kde si každý zvolí jméno a může psát.